Snagovenii încheie Campionatul ligii a IV a învingând ACS Periș

by admin
Pe terenul Comunal Peris s-a disputat duminica ultimul joc din cadrul seriei 1 a ligi a IV a AJF Ilfov, snagovenii au reusit sa se impuna in fata echipei locale ACS Peris. Jocul unul a ambitiilor si fara miza a fost presarat cu de toate, cartonase rosii, galbene multe goluri dar si faze care au facut ca unii jucatori din cauza duritati sa se accidenteze.
Snagovenii au condus jocul pe toata durata lui, in min 5 Manea deschide scorul dupa un corner bine executat de Ilie Raul 1-0, perisenii revin in joc egaland din 11m 1-1 5 minute mai traziu, fara a apasa pedeala de acceleratie „studentii” mai inscriu de doua or pana la pauza, Petrache executa bine o lovitura de la 11 m obtinuta de de Vasile Iulian, pentru 2-1 iar Stefan Claudiu face 3-1 cu o executie frumoasa scotand din joc portarul si un fundas advers, pana la pauza mai putem consemna eliminarea usoara a capitanului studentilor, Petrache care a primit cel de-al doilea galben dupa un contact mai barbatesc cu un adversar,
In repriza a doua desi in 10 oameni snagovenii au mentinut dominarea Gradinaru, Olariu sau Vasile Iulian nereusind sa inscrie dar marcand in min 70 din nou prin Stefan Claudiu care reușește dubla cu un sut din afara careului, in minutul 75 Enache de ACS Peris a suferit o accidentare grava desi el a fost cel care la atacat violent primind cartonas roau, pe Alexe in momentul unei degajari a balonului din alunecare, moment in care asitenta echipei si echipajul salvari au intervenit timp de 5 minute pentru acordarea primului ajutor si imobilizarea piciorului jucatorul fiimd apoi transportat la spital,
Jocul a mai consemnat un moment foarte important Razvan Ardeleanu antrenorul snagovenilor a debutat trei juniori nascuti 2008, adica numai 14 ani!!!!! Astefal dupa ce intr-un joc precedent Talpos(portar) a fost rezerva lui Dinu, in acest joc atacantii Gheorghe David, Preda Mihai golgheterii juniorilor U15 si Ghita Albert (căpitanul celor de la U15) au bifat primele minute in tricoul seniorilor aratan ca merita aceasta onoare, evolutia lor fiind una foarte buna.
Razvan Ardeleanu : „Am incheiat un campionat, primul pentru noi la seniori devenind prin evolutia noastra revelatia acestuia, locul 4 cu 32 de puncte acumulate spune mult despe,” gasca nebuna” pe care o antren3z alaturi de Vlad Toader colegul meu, mai avem un joc in acest sezon unde desi suntem afectati de lipsa capitanului nostru eliminat azi mult prea usor de catre centralul partidei, vom face tot ce putem pentru a ne adjudeca trofeeul pus in joc, ma bucur enorm ca azi am reușit sa dau bucurie unor copii Talpos(pentru a doua oara rezerva) Ghita, Preda si Gheorghe David la numai 14  ani au bifat primele minute la seniori, si n-au facut – o deloc rau aratand o calitate imensa in prestatie”
ARD Snagov
Ion Robert-Chiru, Alexe, Petrache, Alecu – Manea, Stefan Cl, Vasile Iulian, Ilie Raul- Olariu Gradinaru
au intrat
Dinu(portar), Popescu, Bucurescu, Ionita Mario, Preda Mihai, Ghita Albert, Gheorghe David