Snagovenii recidivează în fața Voinței Buftea

by admin
Pe centralul din Snagov , pustii snagoveni au invins mult mai experimentata Vointa Buftea, dupa ce in turul campionatului au castigat cu 1-0, in returul disputat sambata au reusit din nou o victorie 2-1 , jocul unul foarte disputat, condus excelent de brigada de arbitrii divizionara condusa de Madalina Gherghi, joc in care tinerii snagoveni au impus ritmul reusind sa inscrie inca din minutul 10, cand Vasile Iulian il gaseste excelent co o pasa pe Ghita ultimul executamd un lob sin 16 m 1-0, dupa 5 minute Buftea aduce egalitatea pe tabela prin Marinas cu o lovitura de cap bine plasata, iar in minutul 40 gasit bine de Socol, Ilie Raul printr-un sut puternic face ca la pauza sa fie 2-1 pentru snagoveni.
 Repriza a doua a fost una in care ambele echipe s-au anihilat rrciproc la jumatatea terenului ocaziile fiind rare la ambele porti, doar in min 90 Ilie Raul singur cu portarul dupa o pasa a lui Vasile Iulian rateaza golul.
Vlad Toader: „Un joc in care desi n-am fost clari am castigat, insa mai baietii au alibi tineretea , un joc pe care l- am castigat muncind enorm „