Snagovul în finala Cupei României AJF Ilfov

by admin
„Gasca Nebuna” snagoveana reuseste calificarea in finala competiției zonale Cupa României, miercuri pe centralul din Snagov pustii antrenati de Ardeleanu Razvan si Vlad Toader am reusit o „remontada” dupa ce in urma cu doua saptamani in partida tur pierdusera cu 2-0 pe terenul Sperantei Sabareni, jocul unul foarte disputat a inceput intr-o nota de dominare neta a pustilor snagoveni, in minutul 15 deja Ghita de doua si Socol ratand de putin golul care a venit in min 42 atunci cand la un corner executat se Socol, capitanul echipei snagovene Mario PETRACHE deschide scorul cu o lovitura puternica de cap reaprinzand speranta calificari 1-0 scorul pauzei
Dupa pauza pustii snagoveni au iesit si mai curajoși si mai motivati de la cabina punand o presiune constanta pe poarta adversa dominand jocul, iar in minutul 75 dupa ce Ghita trimite mingea in bara CHIRU inscrie din apropierea portii cu capul 2-0, dupa inca cateva faze la poarta Sabareniului, intrat in repriza a doua OLARIU inscrie cu o executie frumoasa dupa o centrare perfecta a lui Ghita 3-0 si calificarea era la numai 4 minute, Sabareniul a avut o rabufnire de orgoliu avand doua ocazii de a duce meciul in prelungiri doua suturi puternice din afara careului , insa aparate de DINU, cel care dupa ce si – a mentinut echipa in avantaj a fost desemnat in min 90+3 sa execute lovitura obtinuta de Ghita, DINU reușind sa marcheze cu sange rece din 11m 4-0
Fluierul final a adus o bucurie imensa in randul snagovenilor acestia sarbatorind alaturi de suporteri victoria si implicit calificarea in finala competitiei